• The Florida Project

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

  • Faces Places

    ★★★★★

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Louis C.K.: 2017

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Song to Song

  • The Shack

  • Home Movies

    ★★★

  • Big Little Lies

  • Highlights

    ★★

  • Rings

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • The Little Hours

    ★★

  • Sense8: A Christmas Special

    ★★★★

  • Passengers

    ★★

  • The Lottery

    ½

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Come Together

    ★★★

  • Hi Stranger

    ★★★

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

    ★★★

  • Preposterous

    ★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

  • Terrifier

    ★★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Hamilton's America

    ★★

  • Split

    ★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★

  • Blue Jay

    ★★★

  • Jackie

    ★★

  • Lion

    ★★

  • Before the Flood

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Nocturama

    ★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Blair Witch

    ★★

  • It Gets Worse

    ½

  • Nerve

    ★★★

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★

  • Piper

    ★★★

  • Lights Out

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★

  • Elle

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • Australian Psycho

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★★