Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
In the Fade

In the Fade

2017
×
Edit this entry  
01
The Killing Jar

The Killing Jar

2010
×
Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
Edit this entry  
26
Misconduct

Misconduct

2016
×
Edit this entry  
20
Ouija House

Ouija House

2018
×
★★
Edit this entry  
19
The Paramedic

The Paramedic

2020
×
Edit this entry  
18
The Woods

The Woods

2020
×
Edit this entry  
12
On My Skin

On My Skin

2018
×
Edit this entry  
08
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
Edit this entry  
07
Pure

Pure

2019
×
Edit this entry  
07
School Spirit

School Spirit

2019
×
Edit this entry  
03
Culture Shock

Culture Shock

2019
×
Edit this entry  
31
Dragonfly

Dragonfly

2002
×
Edit this entry  
30
Rabid

Rabid

2019
×
Edit this entry  
24
They Come Knocking

They Come Knocking

2019
×
Edit this entry  
23
All That We Destroy

All That We Destroy

2019
×
Edit this entry  
21
I'm Just F*cking with You

I'm Just F*cking with You

2019
×
Edit this entry  
18
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Relic

Relic

2020
×
Edit this entry  
15
Treehouse

Treehouse

2019
×
Edit this entry  
14
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★
Edit this entry  
13
Down

Down

2019
×
Edit this entry  
12
New Year, New You

New Year, New You

2018
×
Edit this entry  
11
Pooka!

Pooka!

2018
×
Edit this entry  
09
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
Edit this entry  
07
13 Sins

13 Sins

2014
×
Edit this entry  
06
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
Edit this entry  
02
Roches Noires

Roches Noires

2018
×
Edit this entry  
29
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1991
×
★★
Edit this entry  
27
The Body

The Body

2018
×
Edit this entry  
26
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
Edit this entry  
14
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
12
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
11
I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem

I Can Quit Whenever I Want 3: Ad Honorem

2017
×
Edit this entry  
02
Big Deal on Madonna Street

Big Deal on Madonna Street

1958
×
★★★★
Edit this entry  
29
I Can Quit Whenever I Want 2: Masterclass

I Can Quit Whenever I Want 2: Masterclass

2017
×
Edit this entry  
28
Mirrors

Mirrors

2008
×
Edit this entry  
27
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Room

The Room

2019
×
Edit this entry  
20
I Can Quit Whenever I Want

I Can Quit Whenever I Want

2014
×
Edit this entry  
14
The Merchant of Venice

The Merchant of Venice

2004
×
Edit this entry  
13
Lizzie Borden Took an Ax

Lizzie Borden Took an Ax

2014
×
Edit this entry  
13
The Medicine Seller

The Medicine Seller

2013
×
Edit this entry  
12
The Adderall Diaries

The Adderall Diaries

2015
×
Edit this entry  
11
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
Edit this entry