• The Fire Within

    ★★★★★

  • Ouija House

    ★★

  • Blue Velvet

    ★★★★

  • Interview with the Vampire

    ★★★★★

  • Jumanji

    ★★★★★

  • Primal Fear

    ★★★★

  • Romeo + Juliet

    ★★★★★

  • Gattaca

    ★★★★

  • The Others

    ★★★★★

  • The Illusionist

    ★★★★★

  • Perfume: The Story of a Murderer

    ★★★★★

  • The Wind

    ★★★★

  • What Lies Beneath

    ★★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • The Blues Brothers

    ★★★★★

  • The Changeling

    ★★★★

  • Magnolia

    ★★★★★

  • The Lodge

    ★★★★