Sort by
  • Drive-Away Dolls

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Have It All

    ★★★

  • Argylle

    ★★

  • Mean Girls

    ★★

  • Good Grief

    ★★★

  • Aquaman and the Lost Kingdom

    ★★★

  • Anyone But You

    ★★★½

  • Wonka

    ★★★½

  • Renaissance: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Color Purple

    ★★★

  • Napoleon

    ★★★

  • The Iron Claw

    ★★★★

  • Wish

    ★★★½

  • The Marvels

    ★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Godzilla Minus One

    ★★★★

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

    ★★★★

  • Taylor Swift: The Eras Tour

  • Poison

  • Foe

    ★★★

  • The Rat Catcher

  • The Swan

  • Saw X

    ★★

  • No One Will Save You

    ★★★

  • The Creator

    ★★★

  • Love at First Sight

    ★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • Dream Scenario

    ★★★½

  • Dumb Money

    ★★★★

  • The Nun II

    ★½

  • Priscilla

    ★★★½

  • Maestro

    ★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • The Royal Hotel

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★½

  • The Equalizer 3

    ★½

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★

  • Strays

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Carl's Date

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★

  • Perfect Days

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Robot Dreams

    ★★★

  • May December

    ★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★½

  • How to Have Sex

    ★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★½

  • The New Boy

    ★★★★

  • The Sweet East

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★

  • Strange Way of Life

    ★★

  • Mars Express

    ★★★

  • Monster

    ★★★★★

  • Fast X

    ½

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Renfield

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★½