Sort by

lany has logged 18 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ammonite

Ammonite

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Cub Sport: LIKE NIRVANA Live

Cub Sport: LIKE NIRVANA Live

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
16 Wishes

16 Wishes

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Native Son

Native Son

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry