Sort by

alba has logged 14 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Station Eleven

Station Eleven

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry