Sort by

AlbertL has logged 36 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amulet

Amulet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Masterminds

Masterminds

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
ACDC - Live at River Plate

ACDC - Live at River Plate

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Memories

Memories

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Creepy

Creepy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maniac

Maniac

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Turbo: A Power Rangers Movie

Turbo: A Power Rangers Movie

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Taxi

Taxi

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bunny Game

The Bunny Game

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Making The Leftovers

Making The Leftovers

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry