• The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Greenland

    ★★

  • #Alive

    ★★★

  • Veneno

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Devs

    ★★½

  • Murder Death Koreatown

    ★★★

  • Schoolgirls

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Furie

    ★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Haunt

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★½

  • Fire Will Come

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★½

  • Hellboy

    ★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • May the Devil Take You

    ★★★½

  • Knife+Heart

    ★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Under the Tree

    ★★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★½

  • The Endless

    ★★★½

  • Pitchfork

    ★½

  • The Wailing

    ★★★

  • Before I Wake

    ★★★

  • Seoul Station

    ★★★

  • Spring

    ★★★

  • The Guest

    ★★½

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Resolution

    ★★★½

  • Attack the Block

    ★★★

  • Take Shelter

    ★★★

  • The Midnight Meat Train

    ★★

  • Vive L'Amour

    ★★★★½

  • Eaten Alive

    ★★★

  • Burnt Offerings

    ★★★★

  • The Tenant

    ★★★★½

  • Three Days of the Condor

    ★★★

  • Picnic at Hanging Rock

    ★★★½

  • Blood for Dracula

    ★★★

  • The Long Goodbye

    ★★★½

  • The Swimmer

    ★★★★

  • Amore

    ★★★★