• Palm Springs

    ★★★½

  • 1917

  • Heroic Losers

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • After

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Fyre

    ★★★★

  • IO

    ★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • The Most Beautiful Couple

    ★★★

  • mid90s

    ★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • Burning

    ★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • El Angel

    ★★★½

  • The American Meme

    ★½

  • Duck Butter

    ★★

  • Dude

    ★★½

  • Alex Strangelove

    ★★½

  • Period. End of Sentence.

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Perfect Strangers

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • Dirty Dancing

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • The Square

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • To the Bone

    ★★★½

  • Hi Stranger

    ★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★★

  • Dirty Grandpa

    ★★★

  • Minimalism: A Documentary About the Important Things

    ★★★

  • 6 Years

    ★★½

  • The Lobster

    ★★★½