Aldi has logged 56 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Limitless

Limitless

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The American Meme

The American Meme

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Arnulf Rainer

Arnulf Rainer

1960
×
½
Read the review Edit this entry  
01
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dirty Dancing

Dirty Dancing

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Social Genocide

Social Genocide

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Meat Love

Meat Love

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Submarine

Submarine

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love Songs

Love Songs

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Porcelain Unicorn

Porcelain Unicorn

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Copying Beethoven

Copying Beethoven

2006
×
★★
Edit this entry  
27
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
El Angel

El Angel

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry