• Norm Macdonald: Nothing Special

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • X

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

  • Nobody

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Possessor

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Dark Waters

    ★★★½

  • The Imagineering Story

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Her Name

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Mind, Explained