Sort by

🌈 adrian has logged 22 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
Edit this entry  
28
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Proxima

Proxima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Edit this entry