Sort by

Alejandra has logged 149 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
About Fate

About Fate

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Only You

Only You

1994
×
Read the review Edit this entry  
21
Spanglish

Spanglish

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
Hanukkah on Rye

Hanukkah on Rye

2022
×
Edit this entry  
19
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
Edit this entry  
19
If These Walls Could Sing

If These Walls Could Sing

2022
×
Edit this entry  
11
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
Read the review Edit this entry  
11
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
Read the review Edit this entry  
10
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Pod Generation

The Pod Generation

2023
×
Edit this entry  
01
Going Varsity in Mariachi

Going Varsity in Mariachi

2023
×
Edit this entry  
01
Eileen

Eileen

2023
×
Edit this entry  
26
The Menu

The Menu

2022
×
Read the review Edit this entry  
25
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
Read prior review Edit this entry  
08
This Is My Life

This Is My Life

1992
×
Edit this entry  
08
Stepmom

Stepmom

1998
×
Edit this entry  
06
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
Edit this entry  
06
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
Edit this entry  
05
Aftersun

Aftersun

2022
×
Edit this entry  
05
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
See How They Run

See How They Run

2022
×
Edit this entry  
04
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
Edit this entry  
31
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
Read the review Edit this entry  
23
Father of the Bride Part II

Father of the Bride Part II

1995
×
Edit this entry  
20
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
Read the review Edit this entry  
16
A River Runs Through It

A River Runs Through It

1992
×
Edit this entry  
16
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
Edit this entry