Alice has logged 48 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
High Hopes

High Hopes

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Interstate 60

Interstate 60

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Big Nothing

Big Nothing

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Poverty and Nobility

Poverty and Nobility

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Yesterday, Today and Tomorrow

Yesterday, Today and Tomorrow

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
1776

1776

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tenderness

Tenderness

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Jane Austen Book Club

The Jane Austen Book Club

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
SoulBoy

SoulBoy

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
White Fang

White Fang

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heathers

Heathers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Baarìa

Baarìa

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Open Range

Open Range

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Puberty Blues

Puberty Blues

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cool World

Cool World

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Soapdish

Soapdish

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Campaign

The Campaign

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
Read the review Edit this entry  
03
The Long Walk Home

The Long Walk Home

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Buster

Buster

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Excalibur

Excalibur

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry