aleisha has logged 30 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Date and Switch

Date and Switch

2014
×
Read the review Edit this entry  
02
The Drop

The Drop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry