Sort by

ale 🧸 has logged 148 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Invader Zim: Enter the Florpus

Invader Zim: Enter the Florpus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Superbad

Superbad

2007
×
Read the review Edit this entry  
17
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Lo más sencillo es complicarlo todo

Lo más sencillo es complicarlo todo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Best Friend

My Best Friend

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
Read the review Edit this entry  
08
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toc Toc

Toc Toc

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Secret Garden

The Secret Garden

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Water Horse

The Water Horse

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dear John

Dear John

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jump In!

Jump In!

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jesy Nelson:

Jesy Nelson: "Odd One Out"

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The King

The King

2019
×
Edit this entry  
22
Norbit

Norbit

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Edit this entry