Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Smile

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Argentina, 1985

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • The House

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★★

  • Dance of the Forty One

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Midday Cowboy

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Radioactive

    ★★½

  • The Faculties

    ★★★★

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Love Lasts Three Months

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Along with the Gods: The Two Worlds

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • I Dream in Another Language

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Inferno

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • The Interview

    ★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Güeros

    ★★★★★

  • Jimi: All Is by My Side

    ★★★

  • No

    ★★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Moneyball

    ★★★★

  • This Must Be the Place

    ★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • Flower in Otomi

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Angels & Demons

    ★★★

  • The Queen of Hearts

    ★★★½

  • [REC]

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • Goal! II: Living the Dream

    ★★★½

  • Smiley Face

    ★★★★

  • Tenacious D in The Pick of Destiny

    ★★★½

  • Children of Men

    ★★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • Marie Antoinette

    ★★★★

  • The Da Vinci Code

    ★★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Battle in Heaven

    ★★★★

  • Blood

    ★★★½

  • Whisky

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★★

  • Kung Fu Hustle

    ★★★★

  • The Motorcycle Diaries

    ★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★½

  • Russian Ark

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★

  • Band of Brothers

    ★★★★★

  • Pulse

    ★★★

  • Battle Royale

    ★★★★