• Maid

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Schumacher

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • A Teacher

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Looking for Alaska

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Act

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ibiza

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★★★

  • The Carmilla Movie

    ★★★★★

  • Demi Lovato: Simply Complicated

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Everything, Everything

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • iBoy

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • To the Bone

    ★★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Why Him?

    ★★½

  • Hairspray Live!

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • Scream: Halloween Special

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Suicide Squad

  • Nerve

    ★★★★★

  • Adventures in Babysitting

    ★★★½

  • Almost Adults

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Ride Along 2

    ★★★