• Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Burrow

    ★★★★

  • Rose Island

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • In My Room

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Miss Marx

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Homemade

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • I May Destroy You

  • Unsettling Scenes

    ★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Happiness Continues

  • The Incredible Theft of Celine's Beloved

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★★

  • Bad Tales

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Nightwalk

  • The Present

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • A Perfectly Normal Family

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Farewell Amor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Genius Loci

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★

  • A Cup of Coffee with Marilyn

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Cave

    ★★★★

  • Collective

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Ema

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Overseas

    ★★★★

  • Hair Love

  • Nimic

  • Midsommar

    ★★★★