• All Too Well: The Short Film

  • A Man Named Scott

  • Dune

    ★★★★★

  • After We Fell

  • A Classic Horror Story

  • Val

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • Save Ralph

  • A Cop Movie

    ★★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

  • Dance of the Forty One

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Someone Has to Die

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

    ★★

  • Sam Jay: 3 in the Morning

  • Host

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • The Silencing

  • Feel the Beat

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Unorthodox

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Lost Girls

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Uncle Frank

  • The Mole Agent

    ★★★★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★★

  • In the Arms of an Assassin

    ★★½

  • Andy Murray: Resurfacing

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Savage X Fenty Show

    ★★★★★

  • Unbelievable

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Falling Inn Love

  • Marriage Story

    ★★★★½