Sort by

Alex has logged 373 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Run

Run

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Time

Time

2020
×
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Edit this entry  
22
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Desde el más allá

Desde el más allá

2017
×
Edit this entry  
14
Time without Pulse

Time without Pulse

2016
×
Edit this entry  
14
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Songbird

Songbird

2020
×
Edit this entry  
10
The Call

The Call

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Throw Everything Into Play

Throw Everything Into Play

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

Buñuel in the Labyrinth of the Turtles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Workforce

Workforce

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Things We Dare Not Do

Things We Dare Not Do

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Butter on the Latch

Butter on the Latch

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Me the Terrible

Me the Terrible

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thou Wast Mild and Lovely

Thou Wast Mild and Lovely

2014
×
★★★
Edit this entry  
12
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
New Order

New Order

2020
×
★★
Edit this entry  
03
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Amalgam

Amalgam

2020
×
★★½
Edit this entry  
31
Fauna

Fauna

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Trouble With Nature

The Trouble With Nature

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Invasion of the Bunny Snatchers

Invasion of the Bunny Snatchers

1992
×
★★★
Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry