Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Edit this entry  
13
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
Read the review Edit this entry  
13
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Je, Tu, Il, Elle

Je, Tu, Il, Elle

1974
×
★★★
Edit this entry  
03
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Saint-Narcisse

Saint-Narcisse

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
8MM

8MM

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cure

Cure

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
Men

Men

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Thing from the Factory by the Field

Thing from the Factory by the Field

2022
×
★½
Edit this entry  
19
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
Edit this entry  
01
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★
Edit this entry  
29
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★½
Edit this entry  
25
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★
Edit this entry  
24
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★★
Edit this entry  
16
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★½
Edit this entry  
08
What Have I Done to Deserve This?

What Have I Done to Deserve This?

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★½
Edit this entry  
02
Macbeth

Macbeth

1948
×
★★½
Edit this entry  
26
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry