Sort by
  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • The Invitation

    ★★★★★

  • Not Okay

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • The Prom

    ½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Spree

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Chef

    ★★★★

  • Ghostkeepers

    ½

  • Future World: City of Mass Destruction

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★½

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • Frostbiter: Wrath of the Wendigo

    ★★★

  • The Addams Family

    ★★★★★

  • Fertilize the Blaspheming Bombshell!

    ½

  • Rabid Grannies

    ★★★★

  • Clue

    ★★★★★

  • Attack of the Killer Tomatoes!

    ★★★