• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

  • The Goldfinch

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Other Lamb

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Avengement

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Hellboy

  • The Silence

    ½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • The Aftermath

    ★★★

  • Cold Pursuit

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½