Sort by
  • Merry Little Batman

    ★★★

  • Napoleon

    ★★★

  • Trolls Band Together

    ★★½

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★

  • The Exorcist: Believer

    ★★★

  • No One Will Save You

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★★

  • The Flash

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • The Pope's Exorcist

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Renfield

    ★★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★

  • 65

    ★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★½

  • The Murmuring

    ★★★

  • The Viewing

    ★★★½

  • Dreams in the Witch House

    ★★

  • Pickman's Model

    ★★½

  • The Outside

    ★★★

  • The Autopsy

    ★★★½

  • Graveyard Rats

    ★★★

  • Lot 36

    ★★★

  • Black Adam

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Marlowe

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★

  • Day Shift

    ★★★

  • Trainwreck: Woodstock '99

  • Prey

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • Firestarter

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Morbius

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Master

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★