Sort by

Alexandre has logged 11 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
One False Move

One False Move

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Alligator

Alligator

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
State of Grace

State of Grace

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
12 Angry Men

12 Angry Men

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry