• Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • After We Collided

  • Summerland

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Secret Obsession

    ★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • After

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Only You

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman