Sort by

Alex has logged 44 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sawdust and Tinsel

Sawdust and Tinsel

1953
×
★★★½
Edit this entry  
29
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bones

Bones

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Psycho IV: The Beginning

Psycho IV: The Beginning

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Summer with Monika

Summer with Monika

1953
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
sex, lies, and videotape

sex, lies, and videotape

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Hive

The Hive

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Djinn

Djinn

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Antebellum

Antebellum

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Great Satan

The Great Satan

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ring 2

Ring 2

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prison

Prison

1949
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Cube

Cube

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cabin Fever

Cabin Fever

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Edit this entry  
13
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Edit this entry  
13
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★½
Edit this entry  
12
Due Date

Due Date

2010
×
★★½
Edit this entry  
11
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Relic

Relic

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Port of Call

Port of Call

1948
×
★★★
Edit this entry  
06
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★
Edit this entry  
05
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Death Line

Death Line

1972
×
★★★½
Edit this entry  
01
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry