RSS feed for Llewyn
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Lenny The Wonder Dog

Lenny The Wonder Dog

2005
×
½
Read prior review Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Edit this entry  
30
Ben & Arthur

Ben & Arthur

2002
×
½
Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Dumbo

Dumbo

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Teeth

Teeth

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Manuel

Manuel

2015
×
Edit this entry  
20
We've All Been There

We've All Been There

2013
×
Edit this entry  
20
In the Pines

In the Pines

2011
×
Edit this entry  
20
Cockatoo

Cockatoo

2012
×
Edit this entry  
20
97%

97%

2013
×
Edit this entry  
20
Backstory

Backstory

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★½
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kim Possible

Kim Possible

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★½
Edit this entry