Sort by

Alex has logged 14 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cursed

Cursed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Speed

Speed

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry