Alexander has logged 18 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★½
Edit this entry  
26
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Music

Music

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★½
Edit this entry  
10
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Edit this entry  
08
Youth

Youth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Edit this entry  
03
Crumbs

Crumbs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Shooting

The Shooting

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★½
Edit this entry