• Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • A Christmas Number One

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Normal People

    ★★★★★

  • Quiz

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Pale Horse

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Deadwater Fell

    ★★½

  • White House Farm

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Elizabeth Is Missing

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Christmas in Rome

  • Christmas at the Plaza

  • Christmas Under the Stars

  • A Blue Ridge Mountain Christmas

  • Last Christmas

    ★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Home for Harvest