Sort by

alexheap has logged 31 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crash

Crash

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Monsters

Monsters

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Double

The Double

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sisters

Sisters

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Starter for 10

Starter for 10

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Invisible Woman

The Invisible Woman

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Street Cat Named Bob

A Street Cat Named Bob

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry