• Wonder Woman 1984

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Perfect Weapon

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Honest Thief

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Ava

    ★★

  • Athlete A

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Tigertail

    ★★★½

  • The Scheme

    ★★★

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Netflix vs. the World

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • One Child Nation

    ★★½

  • The Report

    ★★★½

  • Late Night

    ★★★

  • American Factory

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • Operation Finale

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Tag

    ★★½

  • The Angel

    ★★★

  • Arctic

    ★★½

  • Dear Ex

    ★★★½

  • Paterno

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Generation Wealth

    ★★★½