Sort by
  • I SCREAM FEVER

    ★★★

  • Soulmate

    ★★★½

  • Call Me Chihiro

    ★★★½

  • Polite Society

    ★★★

  • Phantom

    ★★★★

  • The Makanai: Cooking for the Maiko House

    ★★★★

  • She Loves to Cook, and She Loves to Eat

    ★★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • She Makes My Heart Flutter

    ★★★★★

  • 20th Century Girl

    ★★★★

  • Maja Ma

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Girlfriend Project Day 1

    ★★★★

  • Laal Singh Chaddha

    ★★★★

  • What Six Survivors Told…

    ★★★

  • Even If

    ★★★★

  • My Broken Mariko

    ★★★½

  • Lucky Fish

    ★★★★

  • When Time Got Louder

    ★★★★½

  • The Witch: Part 2. The Other One

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Attachment

    ★★★

  • You Can Live Forever

    ★★★★½

  • Veils

    ★★★

  • 2037

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crush

    ★★★★

  • As We Hold Hands

    ★★★½

  • Love, Classified

    ★★★

  • Yaksha: Ruthless Operations

    ★★★½

  • One Day, You Will Reach the Sea

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Bless You

    ★★★½

  • Spin Me Round

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Heart Shot

    ★★★½

  • Badhaai Do

    ★★★★½

  • So Damn Easy Going

    ★★★★½

  • All of Us Are Dead

    ★★★½

  • Our Time

    ★★★

  • The 355

    ★★★½

  • Love Tech

    ★★★

  • Palitan

    ★½

  • The Whole Truth

    ★½

  • The Beginning & The Middle

    ★★★★

  • Every Time a Bell Rings

    ★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Close to you...(or not)

    ★★½

  • Summer Grass

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Unlock Your Heart

    ★★★★½

  • Eres tú

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Loner

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Matcha & Vanilla

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Money Heist: From Tokyo to Berlin

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Besties

    ★★★½

  • The Last Thing Mary Saw

    ★★★

  • U Loves You

    ★★★

  • More the Merrier

  • Vivo

    ★★★