Sort by

Lexi has logged 197 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamu (and a Mother Too)

Mamu (and a Mother Too)

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Girl and the Gun

The Girl and the Gun

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Loop

Loop

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
La Sirena

La Sirena

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Never Have I Ever

Never Have I Ever

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Five Steps to Accept Farewell

Five Steps to Accept Farewell

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Test

The Test

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kase-san and Morning Glories

Kase-san and Morning Glories

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Your Light: Kase-san and Morning Glories

Your Light: Kase-san and Morning Glories

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Every Time a Bell Rings

Every Time a Bell Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Quién te cantará

Quién te cantará

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
More the Merrier

More the Merrier

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Burning Bush

The Burning Bush

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Distance

Distance

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Distance

Distance

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blind Date

Blind Date

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Snogging

Snogging

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
PK

PK

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eres Tú

Eres Tú

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Were You Gay in High School?

Were You Gay in High School?

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
June & Kopi

June & Kopi

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Magnifico

Magnifico

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mai

Mai

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
You

You

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Female Connection

Female Connection

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry