Sort by

Lexi has logged 27 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Billie & Emma

Billie & Emma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Archer

The Archer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Itty Bitty Titty Committee

Itty Bitty Titty Committee

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Thing Mary Saw

The Last Thing Mary Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Metro Manila

Metro Manila

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Baby Gravy

Baby Gravy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Three Deaths of Marisela Escobedo

The Three Deaths of Marisela Escobedo

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sweetheart

Sweetheart

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Woke Up Like This

Woke Up Like This

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Queen

Queen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry