• Malignant

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Creating The Queen's Gambit

  • News of the World

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • After We Collided

  • The Rental

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Dangerous Lies

  • Normal People

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Fantasy Island

  • Palm Springs

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Miss Americana

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★

  • Mrs. Fletcher

  • Color Out of Space

    ★½

  • How to Build a Girl

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

  • Waves

    ★★★

  • The Assistant

    ★★½

  • Seberg

  • Marriage Story

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★½

  • Ready or Not

  • Vivarium

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Ma

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • The Intruder