Sort by

lex has logged 25 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Chang Can Dunk

Chang Can Dunk

2023
×
Read the review Edit this entry  
28
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Women Talking

Women Talking

2022
×
Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Deliver Us from Eva

Deliver Us from Eva

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Something Good — Negro Kiss

Something Good — Negro Kiss

1898
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
The Goonies

The Goonies

1985
×
Read the review Edit this entry  
27
You People

You People

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
Just Wright

Just Wright

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
The Drop

The Drop

2022
×
Edit this entry  
16
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stay the Night

Stay the Night

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry