• Chang Can Dunk

    Chang Can Dunk

    Let’s be serious for a sec haha

  • My Neighbor Totoro

    My Neighbor Totoro

    ★★★★

    TOTORO in theaters, on the big screen!!! happy 35th anniversary

  • The Princess Diaries

    The Princess Diaries

    ★★★★

    Ladies & thems, another Garry Marshall production just saved me

  • Pretty Woman

    Pretty Woman

    ★★★★★

    refraining from saying something NSFW again. I am so brave cause do y’all SEE HIM in this movie?? Him & Julia???

    I’m sweating fr

  • Crazy Rich Asians

    Crazy Rich Asians

    ★★★★

    being in love must be so nice 😭

    (the wedding scene still gags me a bit)

  • Bridesmaids

    Bridesmaids

    i thought I’d hate this movie or it’d annoy me so I put it off for so long but I honestly had a fun time.

    i had to suspend disbelief for 99% of the movie (and the storyline didn’t make sense) but still had a fun time!! and I watched the unrated version cause I’m a real one lolz

  • The DUFF

    The DUFF

    ★★★½

    lol maybe my therapist & I should unpack my obsession w this movie (I don’t log most of my rewatches for this one)

    also Robbie Amell has been hot my whole life. No wonder True Jackson was sprung over Jimmy. girlllll same

  • Scream VI

    Scream VI

    ★★★★½

    Mason GOODING, get behind me!!!!

  • Mean Girls

    Mean Girls

    ★★★★½

    this movie will forever be addicting idc, also such great commentary about the toxicity that exists in most “friendship groups”

  • Deliver Us from Eva

    Deliver Us from Eva

    ★★★★½

    still so sexy, still giggling and kicking my feet up🥰 

    guys, I can be SHY, believe it or not, but this movie makes me feel as if I’ve ascended 🥰🥰🥰 a necessary reminder that it’s okay to be bold with your desires, it’s okay to choose vulnerability over emotional isolation 

    i love LOVE! Happy early Valentine’s Day

  • (500) Days of Summer

    (500) Days of Summer

    ★★★★

    Tom is still terrible!!! I wanna move like Summer so bad

  • Top Gun: Maverick

    Top Gun: Maverick

    ★★★★★

    i finally saw this on the big screen! no mf’ing notes 

    “if you wrote this, they would’ve kissed” period. the homoeroticism.