Sort by

Alexi has logged 266 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Snap Me

Snap Me

×
★★★½
Edit this entry  
14
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Martian

The Martian

2015
×
Edit this entry  
01
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Elder

The Elder

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Candidate

The Candidate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry