Sort by

Alexi has logged 30 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Punisher: Dirty Laundry

The Punisher: Dirty Laundry

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Truth in Journalism

Truth in Journalism

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Twins

The Twins

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shirley Valentine

Shirley Valentine

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Psycho

Psycho

1960
×
★★★½
Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Alice

Alice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★★½
Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Edit this entry