Sort by
  • Barbie

    ★★★★★

  • The Clearing

    ★★★★

  • The Little Mermaid

  • John Mulaney: Baby J

    ★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • 80 for Brady

    ★★★★

  • Hotel for the Holidays

    ★½

  • Disenchanted

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ★★

  • The Curse of Bridge Hollow

    ½

  • Hocus Pocus 2

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Look Both Ways

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Scream

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Love Hard

  • Encanto

    ★★★½

  • If I Can't Have Love, I Want Power

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • Far from the Tree

    ★★★½

  • The Unusual Suspects

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ½

  • Deadly Illusions

    ½

  • Moxie

    ★★★½

  • Paradise Cove

    ½

  • Long Story Short

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Little Mix: LM5: The Tour Film

    ★★★★★

  • The Prom

    ½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★½

  • Holidate

    ★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ½

  • Rebecca

    ½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ½

  • Run

    ★★★

  • Sightless

  • The Boy Behind The Door

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Work It

    ★★★

  • French Tech

    ★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Dangerous Lies

    ★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Downhill

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Wind

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ½