Sort by

Alex has logged 26 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dead Mountaineer's Hotel

Dead Mountaineer's Hotel

1979
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Cellar Dweller

Cellar Dweller

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Head

Head

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All Screwed Up

All Screwed Up

1974
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hollywood Vice Squad

Hollywood Vice Squad

1986
×
★★★
Edit this entry  
25
Heaven Can Wait

Heaven Can Wait

1943
×
★★★½
Edit this entry  
25
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Girltrash: All Night Long

Girltrash: All Night Long

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Clickbait

Clickbait

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Butter on the Latch

Butter on the Latch

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Streetwalkin'

Streetwalkin'

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Baxter

The Baxter

2005
×
★★★★
Edit this entry  
07
Poison Ivy 2: Lily

Poison Ivy 2: Lily

1996
×
★★
Edit this entry  
06
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Brady Bunch Movie

The Brady Bunch Movie

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Toys

Toys

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Modern Girls

Modern Girls

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry