Alex O'Brien has logged 100 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Coin Operated

Coin Operated

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Superman: 75th Anniversary Short

Superman: 75th Anniversary Short

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Boss Level

Boss Level

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Banana

Banana

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wild Things

Wild Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High Ground

High Ground

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Billy's Balloon

Billy's Balloon

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grandma's Not a Toaster

Grandma's Not a Toaster

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rejected

Rejected

2000
×
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I See You

I See You

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anxiety

Anxiety

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Pilots

Pilots

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Wisdom Teeth

Wisdom Teeth

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Visitor

The Visitor

×
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Coming Out

Coming Out

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Messages

Messages

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Are you lost in the world like me?

Are you lost in the world like me?

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Wake Up Call

Wake Up Call

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Fear of the Deer

Fear of the Deer

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Anytime Is Ice Cream Time

Anytime Is Ice Cream Time

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
25
MAN 2020

MAN 2020

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry