• Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Conversations with Friends

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • The Girl From Plainville

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Dropout

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Inventing Anna

  • Marry Me

    ★★★½

  • Pam & Tommy

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • The Fallout

    ★★★★