• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Petrov's Flu

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Cinetracts '20

    ★★★★

  • The Head

    ★★★½

  • Danila Poperechny: Special for Kids

  • The Yalta Conference Online

  • The One-Minute Memoir

    ★★★★

  • Motorcycle Drive By

    ★★★½

  • When I Write It

    ★★★

  • Toto

    ★★★½

  • The Light Side

    ★★★★

  • Egg

    ★★★½

  • Mrs. America

    ★★★★½

  • Circus Person

    ★★★

  • Brave New World

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • No More Wings

    ★★★★

  • Shannon Amen

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • No One Left Behind

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★★★

  • The Tears Thing

    ★★★★

  • Electric Swan

    ★★★

  • Cru

    ★★★

  • Dolor

    ★★★

  • Vinland Saga

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Marooned

    ★★★½

  • The Procession

    ★★★★★

  • White Echo

    ★★

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★★

  • And Then the Bear

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Mistresses

    ★★★½

  • Saga of Tanya the Evil: The Movie

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Vertical Shapes in a Horizontal Landscape

    ★★★

  • Rudeboy: The Story of Trojan Records

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Danila Poperechniy: Unbiased

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Leading Lady Parts

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Bilby

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Natsuki: The Movie

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Pope Francis: A Man of His Word

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★½