• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Explorer: The Last Tepui

  • Choose or Die

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Fresh

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • And Then

  • Burrow

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Night in Paradise

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Host

    ★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Present

    ★★

  • The Social Dilemma

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • One Day at Disney

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Booksellers

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Tell Me Who I Am

  • Marriage Story

    ★★★★

  • NiNoKuni

    ★★½

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Dragon Quest: Your Story

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½