• The Smiling Friends Go To Brazil

  • They/Them

    ★½

  • Prey

    ★★★

  • Shangri-la

  • Bullet Train

    ★★½

  • Maraschino Ruby

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Catopolis

  • Elvis

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Memory

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Morbius

  • The Bubble

  • The Bad Guys

  • Ambulance

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

  • Hypnogogia

  • The Batman

  • Cat Burglar

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Dog

    ★★½

  • Uncharted

  • Shut In

  • Death on the Nile

  • Jackass Forever

  • Moonfall

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • The House

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Scream

  • The Backrooms (Found Footage)

  • Jujutsu Kaisen 0

  • The King's Man

  • My Sweet Lord

  • The Matrix Resurrections

  • Rumble

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Sing 2

  • Pixar 2021 Disney+ Day Special

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

  • Come and Learn with Pibby!

  • Eternals

  • Fuelled

  • Love in the Time of Corona

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Antlers

  • Ron's Gone Wrong