Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Athena

Athena

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cuando Sea Joven

Cuando Sea Joven

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moonage Daydream

Moonage Daydream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Primal

Primal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Domestic Girlfriend

Domestic Girlfriend

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Violet Evergarden: The Movie

Violet Evergarden: The Movie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fall

Fall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Violet Evergarden

Violet Evergarden

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Violet Evergarden: The Day You Will Understand

Violet Evergarden: The Day You Will Understand "Love" Will Surely Come

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Survivor

The Survivor

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beast

Beast

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
They/Them

They/Them

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Primal

Primal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fight 2022

The Fight 2022

×
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hole in the Fence

The Hole in the Fence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Memory

Memory

2022
×
★★
Read the review Edit this entry